Úvod

Obec

Obecný úrad

Samospráva

Organizácie

Dokumenty

Fotogaléria

Podujatia

Kontakty

Fotogaléria

 

Súčasnosť

História
Videozáznamy
 

Odkazy

 

 

 

 

Aktuálne počasie

 

Predpoveď počasia :: www.meteo.sk

 


  Foto súčasnosť:

     
26.07.2019     Folklórne slávnosti 2019

 

  V nedeľné popoludnie dňa 21. júla 2019 so začiatkom o 15.00 hod. sa na miestnom amfiteátri konali folklórne slávnosti „V Hatalovskej kerce“, ktoré organizovala Obec Hatalov v spolupráci s domácou folklórnou skupinou Hatalovčan. V programe sa návštevníkom predstavili FS Zamplinčane – Svojina, Anka Servická, Spevácky súbor Tarnavčan a domáca Fsk Hatalovčan. Ani tento rok nemohli chýbať sprievodné akcie – cukrová vata, občerstvenie, predaj hračiek, drevorezba – obrazy z dreva a maľovanie na tvár.

.... foto


26.07.2019     Festival NÁDEJE  2019 – 5. ročník

 

    V sobotu dňa 20. júla 2019 sa na miestnom amfiteátri  konal už   5. ročník   FESTIVALu NÁDEJE.  Ide o jediný gospelový festival na Zemplíne..  Organizátormi podujatia boli Občianske združenie Agatangel a obec Hatalov v spolupráci s  katolíckou cirkvou farnosť Žbince.   Festival sa začal o 14.00 hod.  úvodnou sv. liturgiou, ktorú celebroval biskup Marek Forgáč.  Pripravený bol bohatý kresťanský program až do neskorého večera (cca do 24:00). V programe vystúpili – gospelové kapely (Jonah, Peter Milenky & Band, Slávka Tkáčová, Timothy, G.O.D´s, JOEL, Talent-um), Divadlo Malý princ – ZUŠ Strážske, osobné svedectvá (Erik Trella, Komunita Cenacolo).   Súčasťou Festivalu bola aj Služba ucha (možnosť sviatosti zmierenia alebo dôverného duchovného rozhovoru ,ktorú vykonávajú kňazi.). Pre najmenších boli pripravené rôzne atrakcie - maľovanie na tvár,  workshopy, súťaže a iné. Nechýbali stánky s občerstvením, ukážky veteránov a iné predajné stánky.    

Ďakujeme všetkým organizátorom a sponzorom za účasť na príprave tohto podujatia a veríme, že na budúci rok sa vidíme na ďalšom ročníku.

.... foto


14.07.2018    „U Kerce husočky pašeme“

 

    Tento rok sa dňa 17. júna 2018 na našom amfiteátri  konal detský folklórny festival s názvom „U Kerce husočky pašeme“. V programe sa predstavili“

·          FS Vánok z Veľkých Kapušian,

·          DFS Harčarik z Pozdišoviec,

·          FS Viničiar zo Sobraniec, ktorý d prevádzala ľudová  hudba Magočki,

·          FS Fodrička z Hatalova.

 

     V sólovom speve sa predstavili Lenka a Monika Pavlovové a Jakub Paľo.  Program moderovala Stefánia Turyová.

.... foto


03.05.2017   Stavanie mája

 

      V našej obci je už tradíciou, že každý rok sa  pre naše hatalovské dievčatá postaví  veľký MÁJ.  V nedeľu 30. apríla sa o 15.00 hod.  zišli občania našej obce v parku pred obecným úradom, aby sme spoločne za spevu ľudových piesni  domácej folklórnej skupiny HATALOVČAN aj tento rok  postavili „Hatalovský MÁJ“. Nechýbal bohatý kultúrny program. Okrem folklórnej skupiny Hatalovčan sa predstavili ľudovým pásmom aj detičky z našej materskej školy a v ľudovom tóne pokračovalo vystúpenie  folklórnej skupiny z Trebišova.  Tradičnej sprievodnej  súťaže vo varení slovenského koltlíkového „guľášu“ sa tento rok zúčastnilo rekordne až 12 družstiev. Porota preto mala neľahkú úlohu no nakoniec rozhodla a 1. miesto získalo družstvo folklórnej skupiny HATALOVČAN, 2. miesto PZ Jazvec Hatalov a 3. miesto Darts Team Hatalov.  Ožil aj trávnik futbalového štadióna, kde sa odohral zápas našich ex -futbalistov s tímom OLD STARS Michaľany. Výsledok zápasu nás veľmi nepotešil,  no cieľom stretnutia bolo si hlavne zašportovať a opäť stráviť spoločne chvíle na zelenom trávniku.  Pre detičky si obec  pripravila prekvapenie v podobe Kúzelníka DODA, ktorý pre detičky kúzlil celé poobedie. Podujatie sa vydarilo aj vďaka príjemnému počasiu, ktoré podľa predpovedí malo byť  upršané.

foto...


16.03.2016    14. ročník MARIÁŠOVÉHO TURNAJA o pohár   Obce Hatalov

 

     Už v poradí 14. ročník  MARIÁŠOVÉHO TURNAJA O POHÁR OBCE HATALOV sa konal v sobotu  25. februára  v kultúrnom dome. Od 8:00 do 9:00 sa  do ďalšieho ročníka turnaja zaregistrovalo spolu 24 hráčov domácich, ale aj z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Súťaž sa začala o 9.00 hod a hralo sa podľa zaužívaných pravidiel -  5 kôl po 50 minút.    Pre hráčov boli zabezpečené raňajky, obed a pitný režim (čaj, káva minerálka). Víťazi získali zaujímavé ceny a trofeje. Prvenstvo získal Zdeno Ambro, druhé miesto obsadil Antón Martaus a tretí skončil Ladislav Paľo. Najlepším hatalovčanom sa stal Peter Muščík (už druhy-krát po sebe), na 2. mieste sa umiestnil Ján Rudľovský a na 3. mieste Lukáš Polák.  Napriek bojovnému duchu s cieľom zvíťaziť tu všetci hráči strávili príjemný deň.  Celkové výsledky turnaja nájdete v nasledujúcich tabuľkách:

Celkové poradie, Najlepší Hatalovčan, Fotogaléria

  


09.02.2017     ZIMA 2016-2017

 

   

     Konečne sme sa dočkali poriadnej tuhej, zasneženej zimy. Tak nádherné, ako to vidíte vo fotogalérií, nám pani zima tento rok zasnežila celú krajinu. Okrem  snehu tohoročná zima sa ukázala aj  výraznými nízkymi  teplotami. Začiatok februára priniesol aj menšiu kalamitu - dôsledkom silného vetra a sneženia sa začali robiť snehové jazyky, čo spôsobilo nepriechodnosť určitých cestných úsekov.

....foto


30.01.2017    Jubilejný 30. ročník Poľovníckeho plesu PZ Jazvec

 

    Na jubilejný 30. ročník Poľovníckeho plesu PZ Jazvec v Hatalovo tak  skoro jeho plesajúci nezabudnú. Jeho hlavnou hviezdou bol Michal Hudák, ktorý zabával účastníkov plesu počas celého večera. Vrcholom večera bolo, keď sa známy moderátor vrátil z okresného mesta aj s dvoma „posilami“ – Martinom Dejdarom a Milanom Juniorom Zimnýkovalom.  Hostia neverili vlastným očiam, ani vo sne by im nenapadlo, že uvidia takéto hviezdy v Hatalove.  Aj keď sa zdržali v kultúrnom dome len krátko, urobili spoločne s Hudákom skvelú šou.   

Okrem veľkolepej zábavy na  jubilejnom Poľovníckom plese nechýbala výborná hudba, bohatá tombola a „delikatesa“ poľovnícke menu, ktoré  každoročne pre hostí pripravuje Stanislav Polák.

PZ Jazvec v Hatalove pôsobí v Hatalove už 50 rokov – to je ďalšie dôležité jubileum, ktoré oslavuje toto poľovnícke združenie  tento rok. Prajeme im, aby takýchto jubileí mali ešte mnoho, a  aby im ich revír stále rástol.  

Les je krásny, ale zradný život

 v ňom je veľmi vzácny.

Nech Vám muška vždy presne sadne,

nech Vám srnka k nohám padne,

nech Vám život dožičí zdravie, šťastie aj pohodu

a ešte mnoho rokov úspešného lovu.                                                                  ....foto


17.08.2016     690. výročie obce - V Hatalovskej kerce  2016

 

  V nedeľné popoludnie dňa  31. 7. 2016 so začiatkom o 15.00 hod.  sa na miestnom amfiteátri konali  folklórne slávnosti "V Hatalovskej kerce", ktoré organizovala  Obec Hatalov v spolupráci s domácou  folklórnou skupinou  Hatalovčan. Tento rok naša Obec   oslavuje   svoje  690. výročie, a preto sa festival niesol v slávnostnom narodeninovom duchu.   V programe vystúpili: domáca folklórna skupina Hatalovčan, folklórna skupina Žipovčan, folklórna skupina Železiar a vyvrcholením programu bolo vystúpenie speváckej folklórnej skupiny KOLLÁROVCI.     Množstvo divákov (milovníkov folklóru)  si tento rok určite  prišlo svoje - dobrá hudba, pekné spevy a rezké tance potešili každého.   Zvlášť tento rok nemohli chýbať  sprievodné atrakcie pre deti (jazda na koníkoch, skakací hrad, maľovanie na tvár, drevený kolotoč a iné) , stánky s občerstvením a suvenírmi.  Súčasťou podujatia bolo aj odovzdávanie ocenení starostu obce  aktívnym občanom a organizáciám  obce a uvedenie do života  knihy o obci HATALOV, ktorú symbolický pokrstili najstarší obyvatelia  našej obce – Alžbeta Poláková (91 rokov) a Michal Paľo (94 rokov)

...... foto


17.08.2016     Festival nádeje - 2 ročník 2016

 

  V sobotu dňa 30. júla 2016 sa na miestnom amfiteátri  konal  2. ročník   FESTIVALu NÁDEJE 2016.  Ide o jediný gospelový festival na Zemplíne..  Organizátormi podujatia boli Občianske združenie Agatangel a obec Hatalov v spolupráci s katolíckou cirkvou.  Festival sa začal o 14.00 hod.  úvodnou sv. liturgiou.  Pripravený bol bohatý kresťanský program až do neskorého večera (cca do 24:00). V programe vystúpili:

- kapela ANASTASIS

- duchovný otec Ľubo PETRIČKO

- kapela HMLA

- duchovný otec Ján BUC

- kapela KRIŽIACI

- vokálna skupina G.O.D.S Prešov

- duchovný otec Matúš MARCIN

- kapela PETER MILENKY BAND

- Peťo VAĽO

- AGATANGEL (domáca kapela).

 

 Súčasťou Festivalu bola aj Služba ucha (možnosť sviatosti zmierenia alebo dôverného duchovného rozhovoru). Pre najmenších boli pripravené rôzne atrakcie - maľovanie na tvár,  workshopy, súťaže a iné. Nechýbali stánky s občerstvením a zmrzlina HASSAN.  Vstup pre širokú verejnosť bol vo forme dobrovoľného príspevku.

.... foto


     
17.08.2016     Hatalovčania oprášili kopačky

 

   Obec Hatalov a OFK Hatalov organizovali v nedeľné popoludnie dňa 19. júna 2016  exhibičné stretnutie futbalových "vyslúžilcov", v ktorom si sily  zmerali  starí páni Hatalova z časti dediny  Zamajir a Valal. Pod drobnohľadom rozhodcu Slavomíra Nováka a pred stovkou fanúšikov sa zápas začal úvodným výkopom o 15.30  hod. Pred týmto stretnutím sa o 14.00 odohral ešte  futbalový zápas žiakov Hatalova.  Bývalí aktívni hráči aj napriek vyššiemu veku ukázali, že futbal hrať nezabudli a diváci videli rovných desať gólov, ktoré strelili  za mužstvo Zamajir: Marián Pulik, Igor Dorčák, Jaroslav Poľaško, Radoslav Gubaňár a  za mužstvo Valal:  Štefan Drotár 2, Juraj Paľo 2, Peter Kovaľ, Ondrej Rudľovský.  Z dvojgólového triumfu sa nakoniec radovali hráči Valal  - Zamajir - Valal 4:6 (1:3).

...... foto


11.08.2015     V Hatalovskej kerce  2015

 

   Folklórna skupina Hatalovčan spoločne s obcou Hatalov organizovali už  tradične prvú augustovú nedeľu  (2. augusta 2015) folklórne slávnosti " V Hatalovskej kerce" na miestnom amfiteátri so začiatkom o 15.00 hod. V programe vystúpili: FSk Furmane z Trebišova, FSk Bežovčanky z Bežoviec, Zemplinski heligonkáre a tradične domáca FSk Hatalovčan.  Diváci,  milovníci folklóru,  si určite  prišli na svoje - dobrá hudba, pekné spevy a rezké tance potešili každého.   Ani tento rok nechýbali sprievodné akcie  - ukážky služobnej kynológie, ktoré začali už o 14.30 hod., jazda na koníkoch, stánky s občerstvením, ukážky rezbárskych prác p. Kondáša, výstava poľovníckych trofejí, maľovanie na tvár – D. Kondášová (Kozmetický salón Nico)  a výstava áut značky Renault.

....... foto


11.08.2015     Festival nádeje - 1. ročník 2015

 

   V sobotu dňa 25. júla 2015 sa na miestnom amfiteátri  konal  1. ročník   FESTIVALu NÁDEJE 2015.  Ide o jediný gospelový festival na Zemplíne. V minulom roku sa konal nultý ročník.  Organizátormi podujatia boli Občianske združenie Agatangel a obec Hatalov v spolupráci s katolíckou cirkvou.  Festival sa začal o 14.00 hod.  úvodnou sv. liturgiou.  Pripravený bol bohatý kresťanský program až do neskorého večera (cca do 23:00). V programe vystúpili kapely:

 

   - TIMOTHY (Kráľová Lehota),

   - SION (Snina),

   - THE WIND (Vojčice),

   - F6 (Cičava),

   - AGATANGEL (domáca kapela).

 Božím Slovom  podujatie obohatili duchovní otcovia: o.Ľuboslav Petričko, o.Robet Demko, o.Pavol Hudák, o.Matúš Marcin.  Prítomným sa predstavilo  aj mládežnícke divadlo Emanuel pod vedením Vlada Špureka. Súčasťou Festivalu bola aj Služba ucha (možnosť sviatosti zmierenia alebo dôverného duchovného rozhovoru). Pre najmenších boli pripravené rôzne workshopy,  ukážky historického šermu, lukostreľba, jazda na koníkoch. Vstup pre širokú verejnosť bol vo forme dobrovoľného príspevku.

 

..... foto


01.06.2015     Športová olympiáda detí MŠ

 

    Dňa 25. 5. 2015 sa v našej obci na školskom dvore  ZŠ s MŠ konal „X. ročník Športovej olympiády detí MŠ SOcÚ Vinné“.  Súťaže sa zúčastnilo 24 materských škôl, ktoré sú  združené v Spoločnom školskom úrade vo Vinnom.  Športová olympiáda je súčasťou Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska. Olympijské hviezdičky, detí MŠ, súťažili v jednotlivých  disciplínach:

1. disciplína: Kolobežka vezie ježka: Jazda na kolobežke k cieľu a späť

2. disciplína: Opičky veľké nezbedníčky : Chôdza po lane s rúčkovaním

3. disciplína: Veverička v lezení jednička: Lezenie po zavesenom rebríku

4: disciplína: Zajačik čo vie behať ako nik: Beh pomedzi prekážky

5. disciplína: Myšky čo nemajú strach z výšky: Šmyknúť sa zo šmýkačky a lezenie tunelom

6. disciplína. Žirafa čo rada triafa: Zhadzovanie kolkov loptou

7. disciplína: Baránky čo vedia kopať do bránky: Kop do bránky.

Pomedzi súťaženie mali detičky pripravené občerstvenie, pohostenie a na záver boli hviezdičky olympionici ocenené za vynikajúce športové výsledky.

 

....viac


18.05.2015     Stavanie MÁJA

 

    Aj tento rok nechýba v našej obci MÁJ  pre hatalovské  dievčatá, ktorý sme spoločne postavili 1. mája v parku pred obecným úradom za spevu ľudových piesni domácej  folklórnej skupiny  Hatalovčan . Účastníkom podujatia sa v kultúrnom programe predstavili aj  spevácka skupina Novešan z Tušickej Novej Vsi a  detičky a žiaci z našej  ZŠ s MŠ pod vedením svojich učiteľov.  Súčasťou  akcie bola aj súťaž vo varení tradičného slovenského kotlíkového "guľášu", ktorá začala už o 12.00 hod. Tento rok  spoločne súperilo  až 7 domácich družstiev:

 

-  OFK Hatalov,

-  rómske družstvo,

-  DHZ Hatalov,

-  FSk Hatalovčan,

- PZ Jazvec Hatalov,

- SZZP Hatalov,

- Darts Team Hatalov.

....viac


05.02.2015     FAŠIANGOVÁ ZABÍJAČKA

 

           Obec Hatalov v spolupráci s Fsk. Hatalovčan, PZ Jazvec Hatalov, OFK Hatalov, SZZP Hatalov, DHZ Hatalov a Šípkárskym klubom Hatalov organizovali  dňa 31. januára 2015   prvú FAŠIANGOVÚ ZABÍJAČKU. Samotná zabíjačka sa konala pred obecným úradom o 7:00 hod.  a ďalší program podujatia pokračoval  o 12:00 hod.  v Kultúrnom dome.

....viac


26.8.2014     Folklórne slávnosti 2014

 

   V nedeľné popoludnie dňa  3. augusta  2014 o 15.00 hod. sa na miestnom amfiteátri konali už tradičné folklórne slávnosti  "V Hatalovskej kerce". Podujatie organizovala Obec Hatalov v spolupráci s FSk Hatalovčan. V bohatom kultúrnom programe sa predstavila domáca FSk Hatalovčan,  FSk Rakovčan, FSk Viňančan a FS Stropkovčan.   V rámci  festivalu si hostia mohli poobzerať stánok PZ Jazvec Hatalov a výrobkov ľudovej tvorby spojené s predajom.  Nechýbali ani atrakcie  pre najmenších divákov - jazda na koníkoch  a iné.

..... viac


22.8.2014     FESTIVAL   NÁDEJE

 

    Občianske združenie AGATANGEL v spolupráci s obcou Hatalov a katolíckou cirkvou organizovalo na  miestnom amfiteátri v Hatalove  dňa 26. júla FESTIVAL  NÁDEJE.   Slávnosť začala úvodnou liturgiou a pokračovala vystúpením hudobných skupín F6, Agatangel, Sion, CiaoMamma, Project Z a spevákov Petra Vaľu, Matúša Marcina a Pavla Hudáka. Pre hostí  a hlavne detí bolo pripravených množstvo  zaujímavých  aktivít  - ukážky historického šetmu, maľovanie na tvár, workshopy  pre deti a mládež a iné... .

....viac


3.8.2014    Medzinárodný deň detí

 

            Aj keď medzinárodný deň detí sa slávi 1. 6. my sme ho oslávili 2. 6 . 2014 na miestnom futbalovom ihrisku. Pre našich najmenších obyvateľov sme pripravili bohatý a zaujímavý program.  Detičky čakali sokoliari, množstvo športových aktivít, ukážky poľnohospodárskej techniky a nechýbali ani hasiči s ich  technikou a ukážkami.

 

.... viac


3.8.2014    Ukončenie školského roka 2013/2014

 

        Školský rok 2013/2014 sa slávnostne ukončil dňa 27.6.2014 (piatok). Aj v našej základnej škole si žiaci prevzali z rúk učiteľov koncoročné vysvedčenia, rozlúčili sa so svojimi kamarátmi, ktorí odchádzajú z našej školy a  slávnostne ukončili záver školského roka.

Milí žiaci, prajeme vám príjemné prežitie prázdnin. Oddýchnite si a načerpajte sily do nového školského roka.

 

.... viac


1.7.2014   PZ Jazvec HATALOV  - posedenie v KD

 

    

     V sobotné popoludnie dňa 28. júna 2014 sa v priestoroch miestneho kultúrneho domu konal 30. ročník  spoločného posedenia poľovníkov PZ Jazvec Hatalov  s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Nechýbali chutné  špeciality z diviny, príjemná hudba a zábava.  Súčasťou podujatia  bolo aj oceňovanie najaktívnejších poľovníkov PZ Jazvec Hatalov a pezentácia  činnosti zboru.

....viac


25.2.2014     Vystúpenie žiakov z umeleckej školy

 

    Dňa 23.02.2014  sa konalo v kultúrnom dome v Hatalove vystúpenie FSk Hatalovčan a žiakov umeleckej školy Talentum z Trebišova. Po vystúpení bolo pre všetkých prítomných prichystané občerstvenie (káva a čaj ) a pohostenie (šišky).

..... viac


7.2.2014  

Zápis detí do ZŠ

 

 Zápis sa uskutočnil 5. Februára 2014 v ZŠ a MŠ Hatalov.

Slávnostný zápis bol spestrený vystúpením žiakov ZŠ s MŠ ale aj vystúpením samotných predškolákov.

Už pri zápise ukázali svoje znalosti budúci prváci a to v úlohách, ktoré si pre nich hravou formou pripravili pedagógovia ZŠ s MŠ.

Zápisu sa zúčastnili aj niektorý rodičia budúcich prvákov.

.... viac


30.10.2013     Úcta k starším

 

    Dňa 26.10.2013 sa jedálni pri obecnom úrade uskutočnilo posedenie s dôchodcami, ktoré bolo organizované obcou Hatalov.

     Na úvod prítomných privítal starosta obce. S kultúrnym programom vystúpili FS Hatalovčan, deti z materskej školy a deti zo základnej školy Hatalov. Svojim vystúpením potešili milovníkov folklóru aj „Chlopi zo Žipova. Po kultúrnom programe bolo prítomným dôchodcom podané pohostenie a občerstvenie. Príjemné popoludnie ďalej pokračovalo v družnej debate.

 

....... viac


10.9.2013     Folklórne slávnosti 2013

 

      V nedeľu dňa 1. septembra 2013 sa  na miestnom  AMFITEÁTRI, ktorý    prešiel kompletnou rekonštrukciou, konali Folklórne slávnosti   "V HATALOVSKEJ KERCE" .  Podujatie organizovala Obec Hatalov v spolupráci s domácou  FSk Hatalovčan.  O bohatý folklórno-kultúrny program sa postarali  domáca FSk Hatalovčan, ženská spevácka skupina Pacerky Budkovce, mužská spevácka skupina Lekárovce, spevácka skupina Omladzina Novosad a folklórny súbor Stropkovčan Stropkov.  Nechýbali  zaujímavé sprievodné podujatia - rôzne výstavy ľudovej tvorby, ulička remesiel, hry pre deti na miestnom futbalovom ihrisku a koníky pre detičky.  Aj napriek nevydarenému počasiu, ktoré neumožnilo dokončiť účinkujúcim celé vystúpenia,  malo podujatie skvelú organizáciu a bohatú účasť nielen domácich občanov, ale aj hostí z okolitých dedín.

 

.... viac


10.9.2013     Nedeľné futbalové popoludnie

 

       V nedeľné popoludnie dňa 28. júla 2013 sa na miestnom futbalovom ihrisku uskutočnilo zaujímavé futbalové podujatie, ktoré organizoval OFK Hatalov a Obec Hatalov. 
Starí páni z Hatalova  odohrali netradičný  futbalový zápas "Zamajir - Valal ". Skutočne zaujímavý a napínavý futbalový zápas skončil  nerozhodne 1:1, no na pokutové kopy vyhral VALAL 3:1. Po tomto pozoruhodnom zápase sa odohral ešte jeden zápas medzi výberom bývalých futbalistov Hatalova hráčov 4. ligy a internacionalistov Zemplína Michalovce. Aj tento zápas skončil nerozhodne 1:1.  Po skvelých futbalových výkonoch si všetci futbalisti pochutnali na malom občerstvení, podával sa pravý zemplínsky guláš.

 

.... viac


21.6.2013    

 

      Dňa 15.06.2013 sa uskutočnila brigáda organizovaná obcou Hatalov a PZ Jazvec v rámci, ktorej PZ Jazvec Hatalov čistilo (kosenie a prerezávanie kríkov) priestor pri rybníku za amfiteátrom.

PZ Jazvec chce aj takýmto spôsobom prispieť k udržiavaniu a skrášľovaniu obecných priestorov, ktoré majú slúžiť všetkým obyvateľom obce Hatalov.

Po ťažkej práci prišlo vhod aj menšie občerstvenie ako aj opečená slaninka a špekáčky.

.... viac


13.3.2013   Oslava MDŽ v našej obci
 

    Dňa 10. 03. 2013 sa v priestoroch našej obecnej jedálne konala oslava Medzinárodného dňa žien, ktorú organizoval Slovenský zväz zdravotne postihnutých v Hatalove.  Prítomných privítala predsedníčka SZZP v Hatalove pani Buberová.    Muži odovzdali prítomným ženám kvet pri príležitosti ich sviatku.  Nechýbal ani bohatý  kultúrny program,  v ktorom sa predstavili  žiaci ZŠ s MŠ Hatalov a domáca FS Hatalovčan.

 .... viac


5.9.2012    Rekonštrukcia priestorov posilňovne v budove OcÚ
 

     V suteréne  budovy  nášho OcÚ  v týchto dňoch prebieha veľká rekonštrukcia  priestorov posilňovne. Nadšenci posilňovania – hatalovská mládež  si svojpomocne s materiálnou podporov obce opravuje priestory v suteréne obecného úradu, ktoré slúžili a aj naďalej  budú slúžiť ako posilňovňa.  Práce sú zamerané na opravu stien (odstránenie vlhkosti, oprava omietok stien, vymaľovanie, natretie radiátorov, obrúsenie a natretie posilňovacieho náradia  ako aj ďalšie práce). Na záberoch je vidieť len niekoľko nadšencov, ale prác sa ich zúčastňuje oveľa viac,  čo je až prekvapujúce.

... viac


5.9.2012    Varenie guľášu
 

   

... viac


20.7.2012    Derby CUP Hatalov
 

    V nedeľu popoludní  15. júla sa v Hatalove na futbalovom ihrisku  uskutočnil nultý ročník futbalového turnaja  „Derby CUPU“, ktorý organizoval pán Rastislav Dorčák spolu s OcÚ Hatalov a OFK Hatalov.  Zúčastnili sa ho štyri mužstvá, okrem domácich štartovali aj družstvá  troch susedných obcí.   Súťaž otvoril slávnostným príhovorom starosta obce Hatalov pán Vladimír Kováč. Celkovo sa odohrali štyri zápasy s nasledujúcimi výsledkami:

 

  • Hatalov - Žbince 3:1 (3:1),
  • Dúbravka - Budkovce 2:3 (1:0),
  • 3. miesto - Žbince - Dúbravka 4:0 (2:0).
  • finále -  Hatalov - Budkovce 4:1 (2:1).

Konečné poradie turnaja – víťazom sa stal usporiadateľský tím OFK Hatalov, na 2. mieste skončilo družstvo OŠK Budkovce,   3. miesto patrí tímu  FC Žbince a na 4. mieste sa umiestnilo družstvo  TJ Družstevník Dúbravka.   V závere turnaja boli vyhodnotení aj jednotlivci – najlepší brankár Rastislav Dorčák – OFK Hatalov a najlepší strelec Martin Baran – OFK Hatalov.

Ďalší ročník  „Derby CUPU“  bude organizovať TJ Družstevník Dúbravka.

 

... viac


28.6.2012    Turnaj futbalových „veteránov“
 

    Ihrisko OFK Hatalov privítalo v nedeľu 24. júna 2012  na svojom trávniku futbalových „veteránov“ z našej obce. Po výbornom  futbalovom zápase   našich starších futbalistov čakalo poriadne občerstvenie  a nechýbal ani pravý varený kotlikový guláš.

... viac


28.6.2012    Slávnostné vítanie nových občiankov
 

    Dňa 17. júna 2012 sa v priestoroch zasadacej miestnosti obecného úradu zišli mladé rodinky so svojimi maličkými ratolesťami na  Slávnosti vítania nových občiankov,  narodených v našej obci, do života. Po slávnostnom príhovore pána starostu a krátkom kultúrnom programe sa rodičia zapísali do pamätnej knihy a detičkám boli odovzdané malé darčeky spolu s pamätným listom.

.... viac


20.6.2012    Športová olympiáda žiakov ZŠ
 

    Naši žiaci sa dňa 5.6.2012 zúčastnili   Športovej olympiády žiakov 1. stupňa ZŠ, ktorú  organizoval Školský úrad so sídlom vo Vinnom v spolupráci s Obcou Šamudovce a ZŠ Šamudovce v rámci OFDMS.  Srdečne blahoželáme všetkým našim športovcom, ktorí nás na tejto olympiáde úspešne reprezentovali.

.... viac


20.6.2012    Takto sa  oslavoval Deň detí v našej škole
 

    Medzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých krajinách sveta.  Aj deti  našej školy si tento deň  poriadne užili. Na trávnatom futbalovom ihrisku ich čakalo prekvapenie – súťaže, chutné nanuky a policajti, ktorí im pripravili množstvo zaujímavých ukážok z ich práce a nechýbal ani šikovný policajný psík. Deti si užili svoj  deň do sýtosti a z policajných ukážok  si odniesli krásne spomienky.

.... viac


4.6.2012    Stavanie mája
 

     Mesiac máj je jeden z najkrajších mesiacov v roku, pretože je vyvrcholením jari a úvodom do leta. Dni sú slnečné a plné dobrej nálady. Mesiac máj každoročne vítame v našej obci  ľudovou tradíciou "stavaním mája". Inak to nebolo ani tento rok a nechýbala ani tradičná súťaž vo varení slovenského „guľášu“.   O kultúrny program sa postarali deti a žiaci našej ZŠ s MŠ Hatalov, domáca folklórna skupina Hatalovčan  a detský folklórny súbor pôsobiaci pri MsKS Trebišov.

.... viac


4.6.2012    
 

 

   Úprava areálu pred obecným úradom – výsadba kvetov

 

 

.... viac


4.6.2012   Železničná stanica Hatalov
 

   Aktuálne snímky  budovy  našej  železničnej stanice  - jar  2012.

.... viac


Fotogaléria

 

 

Návštevnosť stránky

 

TOPlist

 

Kalendár

 

 

                                                                                                                                                     Aktualizované 26. 07. 2019 Igor23