Úvod

Obec

Obecný úrad

Samospráva

Organizácie

Dokumenty

Foto a video

Podujatia

Kontakty

Úvod

 
Aktuality
O nás

Archív

2018
2017
2016
2015
2014
2013

2012

 

Odkazy

 

 

 

 

Aktuálne počasie

 

Predpoveď počasia :: www.meteo.sk

 


   Archív 2012  

 
    Sviatok všetkých svätých – pokojné spomínanie na blízkych
 

    Na Slovensku si 1. novembra pripomíname Sviatok všetkých svätých, deň venovaný spomienke na zosnulých. Pôvod tohto sviatku siaha do predkresťanských čias. V tieto dni rozsvietia cintoríny tisíce sviečok a kahancov, ktorými si každoročne pripomíname všetkých, ktorí už nie sú medzi nami.


     
23.10.2012   Úcta k starším  - posedenie s dôchodcami
 

    V živote človeka sú okamihy, keď si uvedomujeme, čo znamenajú roky ... i jeseň života. Ide najmä o bohaté životné skúsenosti, múdrosť, ale hlavne možnosť povedať si: žil som tak, ako som mohol, a konal tak, ako som chcel, aby iní konali. V tom spočíva zmysel nášho života.
Ani v našej obci nezabúdame na jeseň života našich obyvateľov  a v mesiaci Október, ktorý je Mesiacom úcty k starším organizujeme posedenie, na ktorom im všetkým poďakujeme.  Ani tento rok sme nezabudli na najstarších obyvateľov našej obce. Pripravili sme si pre nich Slávnostnú akadémiu, ktorá sa konala v sále Kultúrneho domu. Na Slávnostnej akadémii sme si uctili  našich dvoch najstarších občanov , ktorým starosta obce  srdečne zablahoželal, odovzdal kvetinový dar   a požiadal ich, aby sa  zapísali  do pamätnej knihy:

-           pán Michal Paľo (20.10.2012 dovŕši 90 rokov)

-           pani Zuzana Paľova  (16.05.2012 dovŕšila 93 rokov)

O kultúrny program sa  postarala domáca  FS Hatalovčan  a deti, žiaci zo ZŠ s MŠ Hatalov.   .
Všetkým našim dôchodcom  zo srdca prajeme,  nech je ich jeseň plná plodov, krásna, pokojná a slnečná.

... viac


23.10.2012   Výstava jesenných plodov zeme
 

    V mesiaci Október  pripravili členovia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých pri príležitosti akcie „Úcta k starším – posedenie s dôchodcami“  výstavu jesenných plodov zeme.   Bohaté a krásne vyzdobené stoly lákali zraky všetkých prítomných, ktorí obdivovali  pestrú paletu ovocia a zeleniny našich domácich pestovateľov.

... viac


23.10.2012   Výstavba chodníkov na obecnom cintoríne
 

    Obec Hatalov ukončil výstavbu chodníkov na miestnom cintoríne.  Výstavbu chodníkov vykonávali UOZ (uchádzači o zamestnanie), ktorí sú   na menších obecných službách na obecnom úrade. Veríme, že v týchto dňoch, kedy sa blíži Sviatok všetkých svätých a náš cintorín navštívia ľudia nielen z našej obce, ale aj z blízkeho a ďalekého okolia,  poslúžia  chodníky svojmu účelu.

... viac


23.10.2012   Suterén obecného úradu -posilňovňa po rekonštrukcii
 

    Od septembra 2012  prebiehala v suteréne obecného úradu rekonštrukcia priestorov novej posilňovne.  Rekonštrukciu realizovali svojpomocne nadšenci posilňovania – hatalovská mládež s materiálnou podporov obce.

... viac


23.10.2012    Zber elektronického odpadu z domácnosti
 

    Dňa 25.8.2012 obec Hatalov organizovala zber elektronického odpadu z domácnosti.  Ďakujeme všetkým občanom, ktorí sa zapojili do tohto zberu a pomohli aj touto cestou k ochrane nášho životného prostredia.

... viac


5.9.2012    Rekonštrukcia priestorov posilňovne v budove OcÚ
 

     V suteréne  budovy  nášho OcÚ  v týchto dňoch prebieha veľká rekonštrukcia  priestorov posilňovne. Nadšenci posilňovania – hatalovská mládež  si svojpomocne s materiálnou podporov obce opravuje priestory v suteréne obecného úradu, ktoré slúžili a aj naďalej  budú slúžiť ako posilňovňa.  Práce sú zamerané na opravu stien (odstránenie vlhkosti, oprava omietok stien, vymaľovanie, natretie radiátorov, obrúsenie a natretie posilňovacieho náradia  ako aj ďalšie práce). Na záberoch je vidieť len niekoľko nadšencov, ale prác sa ich zúčastňuje oveľa viac,  čo je až prekvapujúce.

... viac


5.9.2012    Varenie guľášu
 

   

... viac


5.9.2012    Jesenná výstava ovocia a zeleniny
 

   

... viac


20.7.2012    Derby CUP Hatalov
 

    V nedeľu popoludní  15. júla sa v Hatalove na futbalovom ihrisku  uskutočnil nultý ročník futbalového turnaja  „Derby CUPU“, ktorý organizoval pán Rastislav Dorčák spolu s OcÚ Hatalov a OFK Hatalov.  Zúčastnili sa ho štyri mužstvá, okrem domácich štartovali aj družstvá  troch susedných obcí.   Súťaž otvoril slávnostným príhovorom starosta obce Hatalov pán Vladimír Kováč. Celkovo sa odohrali štyri zápasy s nasledujúcimi výsledkami:

 

  • Hatalov - Žbince 3:1 (3:1),
  • Dúbravka - Budkovce 2:3 (1:0),
  • 3. miesto - Žbince - Dúbravka 4:0 (2:0).
  • finále -  Hatalov - Budkovce 4:1 (2:1).

Konečné poradie turnaja – víťazom sa stal usporiadateľský tím OFK Hatalov, na 2. mieste skončilo družstvo OŠK Budkovce,   3. miesto patrí tímu  FC Žbince a na 4. mieste sa umiestnilo družstvo  TJ Družstevník Dúbravka.   V závere turnaja boli vyhodnotení aj jednotlivci – najlepší brankár Rastislav Dorčák – OFK Hatalov a najlepší strelec Martin Baran – OFK Hatalov.

Ďalší ročník  „Derby CUPU“  bude organizovať TJ Družstevník Dúbravka.

 

... viac


11.7.2012    28. ročník spoločného posedenia poľovníkov PZ „JAZVEC“  s rodinnými príslušníkmi a priateľmi
 

    V nedeľu 1. júla 2012 sa  v našom Kultúrnom dome konalo už 28.  spoločné  posedenie poľovníkov PZ „JAZVEC“ Hatalov s rodinnými príslušníkmi a priateľmi.  Stretnutie otvoril slávnostným príhovorom predseda poľovníckeho združenia Jaroslav Paľo.  Okrem príjemné strávených spoločných chvíľ  s priateľmi, si prítomní pochutnali na pravom  poľovníckom guláši a nechýbala ani hudba pod taktovkou DJ Vlada. Pozvaní hostia mali možnosť  nakuknúť  aj do kroniky PZ „JAZVEC“, ktorú vzorne vedie Ing. Ladislav Paľo.

... viac


28.6.2012    Turnaj futbalových „veteránov“
 

    Ihrisko OFK Hatalov privítalo v nedeľu 24. júna 2012  na svojom trávniku futbalových „veteránov“ z našej obce. Po výbornom  futbalovom zápase   našich starších futbalistov čakalo poriadne občerstvenie  a nechýbal ani pravý varený kotlikový guláš.

... viac


28.6.2012    Slávnostné vítanie nových občiankov
 

    Dňa 17. júna 2012 sa v priestoroch zasadacej miestnosti obecného úradu zišli mladé rodinky so svojimi maličkými ratolesťami na  Slávnosti vítania nových občiankov,  narodených v našej obci, do života. Po slávnostnom príhovore pána starostu a krátkom kultúrnom programe sa rodičia zapísali do pamätnej knihy a detičkám boli odovzdané malé darčeky spolu s pamätným listom.

.... viac


20.6.2012    Športová olympiáda žiakov ZŠ
 

    Naši žiaci sa dňa 5.6.2012 zúčastnili   Športovej olympiády žiakov 1. stupňa ZŠ, ktorú  organizoval Školský úrad so sídlom vo Vinnom v spolupráci s Obcou Šamudovce a ZŠ Šamudovce v rámci OFDMS.  Srdečne blahoželáme všetkým našim športovcom, ktorí nás na tejto olympiáde úspešne reprezentovali.

.... viac


     
20.6.2012    Takto sa  oslavoval Deň detí v našej škole
 

    Medzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých krajinách sveta.  Aj deti  našej školy si tento deň  poriadne užili. Na trávnatom futbalovom ihrisku ich čakalo prekvapenie – súťaže, chutné nanuky a policajti, ktorí im pripravili množstvo zaujímavých ukážok z ich práce a nechýbal ani šikovný policajný psík. Deti si užili svoj  deň do sýtosti a z policajných ukážok  si odniesli krásne spomienky.

.... viac


4.6.2012    Stavanie mája
 

     Mesiac máj je jeden z najkrajších mesiacov v roku, pretože je vyvrcholením jari a úvodom do leta. Dni sú slnečné a plné dobrej nálady. Mesiac máj každoročne vítame v našej obci  ľudovou tradíciou "stavaním mája". Inak to nebolo ani tento rok a nechýbala ani tradičná súťaž vo varení slovenského „guľášu“.   O kultúrny program sa postarali deti a žiaci našej ZŠ s MŠ Hatalov, domáca folklórna skupina Hatalovčan  a detský folklórny súbor pôsobiaci pri MsKS Trebišov.

.... viac


4.6.2012    
 

 

   Úprava areálu pred obecným úradom – výsadba kvetov

 

 

.... viac


4.6.2012   Železničná stanica Hatalov
 

 

   Aktuálne snímky  budovy  našej  železničnej stanice  - jar  2012.

 

 

.... viac


1.4.2012   Májová veselica
 

   FSK Hatalovčan

 

Vás pozýva na pred Májovú veselicu, ktorá sa

uskutoční 28.4.2012 v sobotu o 19:00 hod.

v obecnej jedálni.

.... viac


20.2.2012   Fašiangové vystúpenie
 

    Dňa 19.02.2012 pripravil folklórny súbor "Hatalovčan" pre obyvateľov obce, ale aj širšiu verejnosť "Fašiangové vystúpenie". U prítomných malo vystúpenie veľký úspech, o čom svedčili aj prídavky k vystúpeniu, ktoré si diváci vyžiadali.
Obyvatelia obce sa už teraz tešia na ďalšie vystúpenie folklórneho súboru "Hatalovčan".

.... viac


19.2.2012   Mariášový turnaj o Pohár starostu obce Hatalov
  Poradie prvých troch v celkovom hodnotení:
1. Milan Pichonský
2. Tibor Dzuro
3. Ing. Vladimír Jalčovík

Vyhodnotenie najlepších Hatalovčanov:
1. Ján Rudľovský
2. Michal Pavlov
3. Ján Eštok
foto       video  

výsledky


1.2.2012   Zápis detí do MŠ
  ZŠ s MŠ Hatalov oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy v Hatalove sa uskutoční v termíne od 15.02.2012 do 15.03. 2012 v kancelárii riaditeľky ZŠ s MŠ.
   

.... viac


1.1.2012   Lacné ubytovanie
  "Lacné ubytovanie" 10 km od Michaloviec. Ponuka ubytovania v obci Hatalov - Obecná ubytovňa. Dvojposteľové izby. (Sprchy,WC po rekonštrukcii)
Kontakt: 056/6493284 , 0917 879 108

Fotogaléria

 

 

Návštevnosť stránky

 

TOPlist

 

Kalendár

 

 

                                                                                                                                                     Aktualizované 02. 01. 2019 Igor23